X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

پرسی فایل

تحقیق، مقاله، پروژه، پاورپوینت

روان کننده در بتن

امروزه استفاده ازانواع مختلفروان کننده هادر بتن به یکضرورت تبدیل شده است این مواد با اهداف گوناگون از جمله بتن ریزى در محل هاىپرآرماتور و یا توسط پمپ که به بتن با اسلامپ بالا نیاز است، مورد استفاده قرار مىگیرند علاوه بر موارد فوق ،مصرفروان کننده هاجهت ارتقاءکیفیت بتن از جمله کاهش نفوذپذیرى، افزایش مقاومت و دوام آن توسط متخصصین بتن توصیهمى گردد
دسته بندی عمران
فرمت فایل doc
حجم فایل 161 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 14
روان کننده در بتن

فروشنده فایل

کد کاربری 7169

روان کننده در بتن

امروزه استفاده ازانواع مختلفروان کننده هادر بتن به یکضرورت تبدیل شده است. این مواد با اهداف گوناگون از جمله بتن ریزى در محل هاىپرآرماتور و یا توسط پمپ که به بتن با اسلامپ بالا نیاز است، مورد استفاده قرار مىگیرند.
علاوه بر موارد فوق ،مصرفروان کننده هاجهت ارتقاءکیفیت بتن از جمله کاهش نفوذپذیرى، افزایش مقاومت و دوام آن توسط متخصصین بتن توصیهمى گردد.
به لحاظ تئوریک هر چه نسبت آب به سیمانکمتر و توزیع سیمان در بین اجزاء سازنده بتن بیشتر باشد، بتن از کیفیت بالاترىبرخوردار خواهد شد زیرا فضاهاى خالى داخل آن به حداقل رسیده و در نتیجه وزن مخصوص ومقاومت بتن افزایش یافته و میزان نفوذپذیرى آن کاهش مىیابد.
سـوپـر روان کـنندهSCO - 4 تولیدی این شرکت بر پایه پلی کربوکسیلیکها تولید می گردد که طبـقاستـانـدارد ASTM C - 494 Type G مقـدار آب مصـرفى را حـداقل تا 12 درصـد کاهـش و مقاومت بتن را 30 –20درصد افزایش مى دهد.
مواردمصرف:
بتن ریزى هاى با پمپ، سازه هاى فوقالعاده مسلح، فونداسیون ماشین آلات، سقف، ستون ، قطعات پیش ساخته بتنى، کف سالنهاىصنعتى، بتن ریزى هاى حجیم و چند لایه. و اصولا در کلیه مواردى که کیفیت بهتر بتنمورد نظر باشد .
مــــــزایا:
با استفاده از سوپر روان کننده SCO - 4 می توانید به خصوصیات فنى و اجرائىبرترى دست یابید.خصوصیاتى مانند: پلاستیستیه بالا بدون آب افتادگى، صرفه جوئى درزمان و هزینه هاى ریختن بتن، ویبراسیون کمتر، بتن مقاوم و بدون خلل و فرج ،کاهشمیزان مصرف سیمان .
روش و میزانمصرف:
به مقدار 2 الى 3 درصد وزن سیمان مصرفىبه آب بتن اضافه نموده و به مدت 1 الى 2 دقیقه تا بدست آمدن مخلوط همگن و یکنواختمخلوط شود. با استفاده از سوپر روان کننده SCO - 4 مى توانید حداقل تا 12% از میزان آب مصرفى را بدون کاهش کارائى بتن کمنمایید.
در مواردى که سوپر روان کننده SCO - 4 به بتن آماده اضافه میگردد توصیه مىشود هنگام ساخت بتن 12% از آب مصرفى بتن کاسته و در محل کارگاه مقدار لازم سوپرروان کننده به بتن اضافه و به مدت چند دقیقه مخلوط شود .
اینسوپر روان کننده همخوانى مناسبى با میکروسیلیس دارد و براى ساخت بتنهاى حاوىمیکروسیلیس توصیه میگردد.
تـوجه: سوپر روان کننده SCO - 4 با سیمان تیپ 5 ( ضد سولفات ) سازگارى نداشته و مصـرف بیش از 5/. در صد آن با این نوع سیمان باعث افزایش شدیدزمان گیرش و در مواردى عدم گیرش خواهد شد.
مشخصات فنى :
حالت فیزیکى : مایع
رنگ : سبز
وزن مخصوص : حدود 1gr/cm³
یون کلر : ندارد
PH:ة5/8-5/9
زمان مصرف و نحوه نگهدارى : حداقل یکسال، بدور از تابش مستقیم خورشید و یخزدگى
استاندارد : ASTM C- 494 Type G
بسته بندى : در گالنهاى پلاستیکى 20لیترى یا بشکه هاى 220 لیترى


تاریخ ارسال: یکشنبه 18 تیر 1396 ساعت 16:09 | چاپ مطلب
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.