پرسی فایل

تحقیق، مقاله، پروژه، پاورپوینت

تحقیق فرسایش

نحوه شکل گیری فرآیند فرسایش فرسایش عوامل مؤثر در فرسایش عوارض سطحی ایجاد شده توسط فرسایش فرسایش در گذشته شکلهای مختلف فرسایش فرسایش ارتفاعات فرسایش نواحی شیب‌دار فرسایش سطح زمین توسط باد
دسته بندی عمران
فرمت فایل doc
حجم فایل 131 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 4
تحقیق فرسایش

فروشنده فایل

کد کاربری 7169

فرسایش

فرسایش عبارت از جابجایی خرده‌های سنگی وخاکتوسط باد ،رودخانهو یخ می‌باشد. مواد فرسایش یافته وارد دریاها گردیده و به صورت رسوباتی از گراول (Gravel) ، ماسه ‌،سیلتورسدر کف دریاهابجای گذاشته شد و در نهایت سنگهای رسوبی جدید را بوجودمی‌آورند.

نحوه شکل گیری فرآیند فرسایش

با اجتماع تدریجی رسوبات ، وزنشان هم بالارفته و آب درون آنها نیز خارج می‌شود. این روند به سخت شدن رسوبات منتهی می‌گردد. لایه‌های رسوبی فوق گاه چنان درپوستهزمینفرو رفته که به قسمتهای بسیار گرم آن رسیده و در پی ذوب شدن به صورتماگمادرمی‌آیند. در روندی دیگر ، ‌این لایه‌ها بالا آمده و کوههایی متشکل ازسنگهای رسوبیرا پدید می‌آورند. تمامیفرآیندهای تشکیل سنگ ، بالا آمدگی ، فرسایش ورسوبگذاری، مراحلی از یک چرخه پیوسته از رخدادهای زمین‌شناسی هستند.

تمام سنگها در سطح زمین در اثر پدیده‌های مختلف فرسایشخصوصا در اثر تغییرات آب و هوا ، تجزیه و متلاشی می‌شوند. هوازدگیکمکی که به فرسایش می‌کند، سائیدن قطعه سنگها و حمل آنها به جاهای دیگر است. اینعمل منجر به تسطیع و سست شدن تدریجی سطح زمین می‌شود.


تاریخ ارسال: یکشنبه 18 تیر 1396 ساعت 16:24 | چاپ مطلب
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.