X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

پرسی فایل

تحقیق، مقاله، پروژه، پاورپوینت

کاربرد عملی و تجربی افزونه‌ها معدنی در بتن سبک وزن

تأثیرات افزونه‌های معدنی که شامل خاکستربانی (FA) تفاله کوره‌های مرتفع یا روباره کوره بلند (CBS)، بخار سیلیکار (SF) روی بتن سبک وزن با قدرت و کارایی بالا می‌باشد، بررسی و مورد تحقیق قرار گرفت
دسته بندی عمران
فرمت فایل doc
حجم فایل 58 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 13
کاربرد عملی و تجربی افزونه‌ها معدنی در بتن سبک وزن

فروشنده فایل

کد کاربری 7169

کاربرد عملی و تجربی افزونه‌ها معدنی در بتن سبک وزن که دارای مقاومت و کارآیی بالا می‌باشد.

چکیده:

تأثیرات افزونه‌های معدنی که شامل خاکستربانی (FA) تفاله کوره‌های مرتفع یا روباره کوره بلند (CBS)، بخار سیلیکار (SF) روی بتن سبک وزن با قدرت و کارایی بالا می‌باشد، بررسی و مورد تحقیق قرار گرفت.

نتایج نشان داد که هر دوی BS و SF به طور موثر می‌توانند باعث بهبود و بهتر شدن چسبیدن ترکیبات با هم شوند و بنابراین می‌توانند باعث بهتر شدن قدرت بتن در سال‌های اولیه و اخیر شوند.

با وجود این جایگزینی کارآیی ترکیبات وجود دارد. FA می‌تواند به طور نسبتا زیاد باعث بهبود آرایی ترکیب شود. با وجود این عرق کردن بتنی مربوط باعث خراب شدن همگنی و یکجوری ترکیب می‌شود. با ترکیب FA و BS می‌توانیم به HSLC مناسب و بهینه‌ای دسترسی پیدا کنیم که دارای قدت و کارآیی خوبی می‌باشد.

1- مقدمه:

بنابر پیشرفت قابل تحمل جهانی، استفاده از مصالح سیمانی مکمل به جای سیمان در صنعت سیمان ضروری و لازم‌الاجرا می‌باشد. ]1[ جهانی‌ترین مصالح سیمانی مکمل موجود و در دسترس شامل SF (محصول فرعی فلزسیلیکون)، FA (محصول فرعی جایگاه‌های گرد و پودر گرمایی) و BS (محصول فرعی ذوب آهن) می‌باشد. به طور تقریبی تخمین زده شده است که در حال حاضر 600 میلیون تن FA در سرتاسر جهان موجود می‌باشد اما در حال حاضر میزان موجود کاربرد جهانی FA در بتن، در حدود 10 درصد می‌باشد ]2[ با وجود این، پیشرفت و بهبود اخیر بتن کارایی بالا (Gracn) (GHPC)، باعث کاربرد فراوان این ترکیبات معدنی شده است. ]3[ یکی از ویژگیهای اصلی GHPCشامل استفاده‌ی انواع مختلف افزونه‌های معدنی (FA، BS یا SF) برای جایگزینی اندک و نسبی سیمان Portland می‌باشد.

زمانیکه این افزونه‌های واکنش‌پذیر مختلف در یک زمان به بتن اضافه می‌شوند، همراه با این بهبود، ویژگیهای خودشان نیز بهبود پیدا می‌کند. SF می‌تواند به طور چشمگیر باعث افزایش قدرت بتن شود، با این وجود بر کارآیی بتن تازه به نسبت زیاد تأثیر می‌گذارد. اضافه شدن مقدار زیادی FA به بتن، برای کارآیی بتن مفید می‌باشد و نه برای قدرت و مقاومت آن. علاوه بر این افزونه‌های معدنی مختلف به دلیل واکنش‌ها و فعل و انفعالات پورلانی (سیمان طبیعی) مختلف، تأثیرات مختلفی بر روی مقاومت بتن در طی سنین مختلف نشان می‌دهند. ]6. 4[

سیمان دارای مواد سنگی و با وزن سبک (LWAC) به طور موفقیت‌آمیز استفاده شد و به سبب مزیت‌های زیادش برای اهداف ساختاری در طی سالها استفاده شده است. این مزیت‌ها شامل نسبت وزن مقاوم و استحکام بالاتر، ظرفیت تغییر شکل نسبی کششی بهتر، ضریب انبساط حرارتی پایین‌تر، ویژگی‌های عایق‌بندی صوتی و حرارتی بالاتر ناشی از محفظه‌ها و حفره‌هایی هوایی در مصالح ریزدانه‌ی سبک وزن می‌باشد ]13. 7[.

مصالح ریزدانه‌ی سبک وزن به دلیل حفره‌های داخلی (منافذ) و سبک می‌توانند به آسانی آب را جذب کنند و در طی مخلوط کردن و ترکیب کردن خمیر سیمان شناور شوند که این عمل کارآیی ترکیب و مقاومت بتن سبک وزن را از بین می‌برد. بعضی از تحقیقات نشان داده‌اند که افزونه‌ها معدنی می‌تواند، کارآیی ترکیب بتن و قدرت آن را افزایش دهد. ]6. 4[.

با وجود این، تحقیقات کمی بر روی LWAC که دارای افزونه‌های معدنی است انجام شده است و از این تحقیقات برای ذکر ترکیب شدن چندین نوع افزونه‌ی معدنی نمی‌باشد. از این رو، در این مطالعه و بررسی سعی شده است که افزونه‌های معدنی به LWAC اضافه شود. ویژگی‌های مقاومتی و تغییر شکل ماده‌ای آزمایش شد و تأثیرات افزونه‌های معدنی مختلف بر روی ویژگی‌ها و خصوصیات LWAC مورد بررسی و تحقیق قرار گرفت 2- جزئیات عملی و آزمایشی: 1. 2 مصالح و نسبت‌های ترکیبی: سیمان پورتلند معمولی نوع 1- ASTM همراه با MPa دارای تاب فشردگی 57.8 و 28 روزه، برای همه ترکیبات بتنی استفاده شد. SF به کار رفته، عبارت از پودر یا خاک غیرفشرده‌ی خشک گرفته شده از Elkem Materiab با ضریب و محتوای نودود و ممیز چهار درصدی بود. مقدار باقی‌مانده و حفظ شده بر روی الک mm45، 6/1 درصد بود FA و BS به ترتیب توسط مراکز تولید نیروی شانگ‌های و وجینگ و کارخانه سیمان شاافنگ در هونان فراهم شد. ترکیبات شیمیایی و ویژگی‌های فیزیکی سیمان ، FA و BS در جدول 1- نشان داده شده است.


تاریخ ارسال: یکشنبه 18 تیر 1396 ساعت 17:27 | چاپ مطلب
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.